به گزارش پورتال خبري كاشان مهدي حافظيان سرپرست
اداره اوقاف و امور خيريه كاشان گفت: پيرو منويات رهبر معظم انقلاب مبني بر تبديل
بقاع متبرکه به قطب فرهنگي و در راستاي ترويج فرهنگ قرآني در سطح شهرستان و همچنين
گسترش مسابقات قرآن در نقاط مختلف شهرستان و بحث داوري و مهمتر از همه شناسايي
چهره هاي قرآني، از سال گذشته بطور ابتکاري مسابقات منطقه اي در شهرستان برگزار
شد.
وي افزود: در سال جاري نيز حدود 700 نفر در رشته هاي حفظ5 و10و20و کل
قرآن کريم، اذان، دعاخواني، قرائت ترتيل، قرائت تحقيق و400 نفر نيز در رشته هاي
معارفي شامل تفسير سوره حجر، نهج البلاغه و حفظ موضوعي ثبت نام كردند که مسابقات
رشته هاي شفاهي در سه مرحله برگزار شد.
حافظيان به تعداد ثبت نام شده اشاره كرد و يادآورشد: در رشته اذان 53 نفر، رشته حفظ 10 جزء 18 نفر
آقا و 88 نفر خانم مجموعا 106 نفر ثبت نام كردند.
وي با اشاره به اينكه در رشته 20جزء 6 نفر آقا
و 31 نفر خانم مجموعا 37 نفر ثبت نام كردند افزود: در رشته حفظ 5 جزء 13 نفر آقا و
86 نفر خانم مجموعا 99 نفرثبت نام كردند.
سرپرست اداره اوقاف و امور خيريه كاشان گفت: در
رشته حفظ کل 6 نفر آقا و 24 نفر خانم مجموعا 30 نفر و در رشته دعاخواني 54 نفر آقا
و 51 نفر خانم مجموعا 105 نفر ثبت نام كردند.
به گفته وي
در رشته قرائت تحقيق 37 نفر آقا و 14نفر خانم مجموعا 51 نفرثبت نام كردند.
حافظيان يادآورشد: در رشته ترتيل 91 نفر مرد و
85 نفر خانم در مجموع 176 نفر ثبت نام نموده اند که در مجموع نسبت به سال گذشته
حدود 40 درصد افزايش داشته است. آمار مابقي ثبت نامي در رشته هاي تفسير، نهج
البلاغه، حفظ موضوعي بوده است.
وي ادامه داد: در اين مناطق، منطقه اول شامل شهرنياسر
و کليه روستاهاي منطقه اردهال است و منطقه شمال شهرستان کاشان شامل شهر مشکات،
راوند، طاهرآباد، خزاق، سن سن، آب شيرين، جوشقان و استرک بوده که ثبت نام کنندگان
اين مناطق در روزهاي پنج شنبه و جمعه ششم و هفتم ارديبهشت ماه به رقابت پرداختند.
سرپرست اداره اوقاف و امور خيريه كاشان گفت: سه
نفر برتر از هر رشته بطور جداگانه از بين خانمها در دو سالن مجزا در امامزادگان
طاهر و منصور(ع) و آقايان در يک سالن در امامزاده احمدبن موسي المبرقع(ع) به عنوان
مرحله شهرستاني مسابقات که در روز جمعه چهاردهم ارديبهشت ماه برگزار شد و نتايج آن
به شرح ذيل اعلام مي شود.
رشته حفظ کل:
برادران: آقايان محسن محمدي؛ سيد عماد پيمبر
پور و مجتبي عسگري فرد رتبه هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
خواهران: خانم ها فهيمه نمازي، زينب رمضاني علوي
و حميده صدف اول تا سوم شدند.
رشته حفظ 20 جزء :
برادران: آقاي مرتضي صادقي رتبه اول را به خود
اختصاص و بقيه شرکت کنندگان حد نصاب نمره را کسب ننموده اند .
خواهران: سرکار خنمها فاطمه حسين زاده و زينب
ابن علي نفرات اول و دوم بوده و خانمها مريم اخباري و فاطمه صادق مفرد بطور مشترک
سوم شدند.
رشته حفظ 10 جزء :
برادران: حافظ روشن دل حسين بخشي نفر اول و آقاي
مهدي عربي نفر دوم شدند و همچنين حافظ روشن دل آقاي اميرحسين جهين نيز رتبه سوم را
کسب کردند.
خواهران: خانمها زينب ترکي و زهرا اکبرزاده
مشترکا رتبه اول و خانم زهرا مجيدي و فاطمه اشنوئي نفرات دوم و سوم شدند.
رشته حفظ 5 جزء:
برادران: آقايان حسين عربي، حافظ روشن دل علي
رحيم زاده و آقاي عليرضا محمدي رتبه هاي اول تا سوم را کسب کردند.
خواهران: خانمها فاطمه کريمي، مريم مصيبي و زهره
کافي زاده حائز رتبه هاي اول تا سوم شدند.
رشته قرائت:
برادران: آقايان احمدرضا لطف آبادي، سيدمهدي
رخسارزاده، صادق رجايي رتبه هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
خواهران: خانمها سمانه جعفري، فاطمه مسعودي و
حوريه شريفي نفرات اول تا سوم در اين رشته شدند.
رشته ترتيل:
برادران: آقايان مهدي رايگان، محمدهادي کامران،
رتبه هاي اول و دوم شدند و آقايان علي عربي و حسين جعفري مشترکا سوم شدند.
خواهران:خانمها زينب کوچي، فاطمه قرباني و
فاطمه سادات ساداتي نفرات اول تا سوم در اين رشته شدند.
رشته اذان:
آقايان سيد احمد موسوي، محمدجواد محققي و حسن
متولي رتبه هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
رشته دعاخواني:
برادران: قاري روشن دل آقاي علي کچويي زاده فيني
رتبه اول و آقايان محمد شيخ استرکي و سيد مرتضي حسينيان نفرات دوم و سوم اين رشته
بودند.
خواهران: خانمها نرکس نورحسين، زهرا کوچي و زينب
تونئي رتبه هاي اول تا سوم را به خود
اختصاص دادند.